معماری
خانه / مصاحبه ها / فریدون آسرایی: این روزها آهنگ‌های کمتری ماندگار می‌شوند!

فریدون آسرایی: این روزها آهنگ‌های کمتری ماندگار می‌شوند!

فریدون آسرایی در مصاحبه با «ایسکانیوز» :
این روزها آهنگ‌های کمتری ماندگار می‌شوند!

خواننده‌ی آهنگ «خاطره» گفت: آهنگ‌های بسیاری به بازار می‌آید اما کمتر قطعه‌ای مانند «الهه ناز» در ذهن‌ها ماندگار شده است.

فریدون آسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره‌ی چگونگی ماندگاری آثار موسیقی، اظهار کرد: ماندگاری یک اثر را با دلایل مختلف می‌توان بررسی کرد. این روزها آهنگ‌های بسیاری می‌شنویم که برای مدت کوتاهی می‌درخشند اما این درخشش یک حرکت مقطعی است.

وی ادامه داد: در طول تاریخ ثابت شده که قطعات آرام ماندگاری بیشتری داشته‌اند و هرچقدر هم که زمان می‌گذرد کهنه نمی‌شود اما آهنگ‌های شاد برای مدت کوتاهی در ذهن افراد باقی می‌ماند.

فریدون آسرایی با اشاره به اینکه هر دوره‌ای از زمان سبک خاصی مورد توجه مردم است، گفت: آهنگ‌های بسیاری در گذشته وجود داشته که در زمان خود متفاوت بوده‌اند. بطور مثال در یک دوره سبک سنتی، در دوره‌ای دیگر سبک پاپ و… مورد توجه مردم بوده است.

آسرایی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر سبک سنتی الکترونیک مورد توجه عموم است، گفت: بسیاری از قطعاتی که در حال حاضر مورد پسند مردم قرار می گیرد، قطعات سنتی است که با دستگاه‌های الکترونیک ساخته می‌شود.

وی درباره‌ی اجراهایش در کنسرت‌های آذرماه، ادامه داد: ۱۰ آذر ماه در آبادان کنسرت داشتم و ۱۶ آذر در تهران و ۱۷ این ماه در آزادشهر اجرا خواهم داشت.

آسرایی خاطر نشان کرد: در کنسرت‌های آذر ماه چند قطعه از آلبوم عشق یعنی و مجموعه عاشقانه و دو تک آهنگ با نام های «چقدر خوبه» و «تازگی ها» را اجرا می کنم. «چقدر خوبه» و «تازگی‌ها» در کنسرت آبادان مورد توجه عموم قرار گرفت.

درباره ی zahra

همچنین ببینید

مصاحبه فریدون آسرایی با روزنامه صبا

فریدون آسرایی در مصاحبه با «روزنامه صبا» : دنباله رو نیستم!

متن کامل این مصاحبه : فریدون آسـرایی؛ خواننده‌ی جریان اصلی موسیقی ایران موسوم به پاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *