معماری
خانه / مصاحبه ها / فریدون آسرایی: نباید یک اسطوره‌ی ملی شناخته شده را در مقابل مربی تیم ملی قرار داد!

فریدون آسرایی: نباید یک اسطوره‌ی ملی شناخته شده را در مقابل مربی تیم ملی قرار داد!

بخش دوم مصاحبه فریدون آسرایی با پانا

مصاحبه‌ی فریدون آسرایی با خبرگزاری « پانا » : ( بخش دوم )

※بسیاری از فوتبال‌ دوستان شما را از جمله هنرمندانی می‌شناسند که فوتبال را دنبال می‌کنید ، به نظرتان دربی پیش رو را چه تیمی برنده می‌شود؟

به نظر من این روزها وضع استقلال از لحاظ روحی بهتر از پرسپولیس است. متاسفانه پرسپولیس نتیجه خوبی در آسیا نگرفته است و همین امر باعث شده است فشاری بر روی این تیم در بازی‌های پیش رو آورده است.

※یعنی شما معتقدید استقلال بهتر از پرسپولیس است؟

منظور من این نبود! دربی با تمام بازی‌ها فرق دارد. از سوی دیگر آقای برانکو چه در پرسپولیس ، چه در تیم ملی و حتی در تیم زیر 23 سال ایران نتایج بسیار خوبی گرفته است و تیم‌های او خوب فوتبال بازی می‌کنند. اما نکته‌ای که درباره شیوه‌ی بازی این تیم به نظرم می‌رسد این است که با وجودی اینکه آنها خیلی خوب توپ را در زمین می‌چرخانند ، انگار پلن دو و سه ندارند.
تیم او فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کند اما باید برنامه‌ریزی‌های متفاوتی در زمانی که بازی گره می‌خورد ، داشته باشد.

※یعنی استقلال تیم بهتری است؟

من این نکته را نگفتم! البته تیم شفر به مراتب فوتبال بهتری از گذشته بازی می‌کند و تیم‌های آسیایی هنوز نتوانسته‌اند این تیم را آنالیز کنند اما پرسپولیس به واسطه‌ی حضور در جمع چهار تیم نهایی لیگ آسیا شناخته شده‌تر است.

※به نظرتان چه عاملی باعث شد پرسپولیس در بازی گذشته برخی از بازیکنان اصلی‌اش را بازی ندهد؟

برای برانکو بازی با استقلال خیلی مهم است ، زیرا این تیم می‌تواند با برد بازی استقلال قهرمان ایران شود و همچنین حریف سنتی‌اش را ببرد. به نظر من حضور مربی‌هایی چون شفر ، برانکو و کی‌روش به فوتبال ما کمک شایانی کرده است و سطح فوتبالی که در استقلال ، پرسپولیس و تیم ملی می‌بینیم بالاتر از دیگر تیم‌های ایران است.

※نظرتان را درباره‌ی حواشی که بین علی کریمی و کی‌روش به وجود آمد ، چیست؟

به نظر من مقصر اصلی درگیری بین کی‌روش و علی کریمی ، عادل فردوسی‌پور بود! من به واسطه‌ی حضور در کشورهای دیگر کلمات انگلیسی را به خوبی می‌شناسم. این کلمات می‌توانند در جملات مختلف معناهای متفاوتی داشته باشند. او می‌توانست به جای به کار بردن کلمه بزدل از کلمه دیگری استفاده کند! فکر می‌کنم دلخوری‌ای که عادل از علی کریمی داشت باعث شد که کلمه را بدین شکل ترجمه کند. نباید یک اسطوره‌ی ملی شناخته شده را در مقابل مربی تیم ملی قرار داد و این شیطنتی بود که عادل فردوسی‌پور کرد.

درباره ی zahra

همچنین ببینید

مصاحبه فریدون آسرایی با روزنامه صبا

فریدون آسرایی در مصاحبه با «روزنامه صبا» : دنباله رو نیستم!

متن کامل این مصاحبه : فریدون آسـرایی؛ خواننده‌ی جریان اصلی موسیقی ایران موسوم به پاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *