معماری
خانه / مصاحبه ها / فریدون آسرایی: برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته‌ی خاک و مردم ایران شدم!

فریدون آسرایی: برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته‌ی خاک و مردم ایران شدم!

مصاحبه فریدون آسرایی

فریدون آسرایی در مصاحبه با «خبرگزاری میزان» :

※برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته‌‌‌ی خاک و مردم ایران شدم!
※فضای مجازی تضمینی برای موفقیت‌های یک خواننده نیست…

فریدون آسرایی خواننده‌ی موسیقی پاپ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره‌ی وضعیت موسیقی در کشورمان گفت: امروز به صورت همزمان چندین خواننده از سوی مخاطبان مورد استقبال قرار می‌گیرند و سالن‌های کنسرت با حضور زیاد مخاطبان روبرو می‌شوند.

وی در همین راستا افزود: گروه‌های مختلف فراوانی با پسوند «بند» وارد عرصه‌ی موسیقی شده‌اند که فضای رقابت در موسیقی را بیشتر کرده‌اند. ترانه‌های شاد بیشتر شده است و فضای امروز جامعه‌ی ما را شکل داده اند.

این خواننده درباره‌ی تاثیر فضای مجازی در موفقیت خوانندگان اظهار کرد: اینکه خواننده‌ای معروف می‌شود حتما توانایی‌هایی داشته و نمی‌توان گفت صرفا فضای مجازی در موفقیت او مؤثر است. گروه‌هایی که «بند» دارند توسط تهیه کنندگان بیشتر رویشان سرمایه گذاری شده است و در این باره تبلیغات کرده‌اند.

آسرایی به کیفیت آثار و استقبال مخاطب اشاره کرد و افزود: مخاطب در بسیاری مواقع به دنبال کیفیت عالی نمی‌رود بلکه ممکن است اثری با کیفیتی معمولی گوش بدهند.

وی ادامه داد: خواننده باید در عرصه‌ی موسیقی طوری کار کند که همه‌ی جزئیات استاندارد کار را رعایت کند یعنی هم کیفیت و هم سلیقه‌ی مخاطب را در نظر داشته باشد. باید خواننده همانگونه که ترانه‌های خوب را انتخاب می‌کند در موضوعات آن نیز به روز باشد و در مرحله‌ی بعد تنظیمات آن نیز کیفیت خوب خود را داشته باشد همچنین در کنار این مسئله باید با جامعه همراه باشد و نمی‌تواند جلوتر از جامعه یا عقب‌تر از آن فعالیت کند.

خواننده‌ی تیتراژ برنامه‌ی «وقتشه» درباره‌ی همراه نبودن خواننده با جامعه تصریح کرد: اگر خواننده از جامعه خیلی جلو باشد ممکن است مخاطب منظور و هدف کار را متوجه نشود و اگر به عقب برود یعنی به گذشته بازگردد مخاطبان به آن اثر توجه نمیَکنند به همین دلیل باید خواننده به روز باشد. به روز بودن و کیفیت داشتن ترانه می‌تواند یک خواننده را موفق کند و اگر این دو رعایت شود و موفقیتی رخ ندهد، اشکال کار از خواننده است.

آسرایی افزود: خواننده‌ها و چهره‌های جدیدی به عرصه‌ی موسیقی ورود کرده‌اند که خوب می‌خوانند و مردم نیز سلیقه‌شان به سمت آنان است.

وی به تازگی و ماندگاری در موسیقی اشاره کرد و در این باره توضیح داد: این واقعیت را من و امثال من باید قبول کنیم که هر چیزی دوران خود را دارد. در این میان آنچه مهم است این است اثری تولید شود که ماندنی باشد و ماندگار شود. من تلاش کردم طوری در عرصه‌ی موسیقی حرکت کنم که در ورود خوانندگان متعدد و ترانه‌های بی‌شمار محو نشوم. طوری حرکت کرده‌ام که همواره در این عرصه ماندگار باشم.

این خواننده موسیقی پاپ درباره برگشتن خود به ایران با وجود شرایط خوب برای او در خارج از کشور اظهار کرد: من نیامده بودم که در ایران ماندگار شوم بلکه برای دیدار با خانواده‌ام به وطنم برگشتم اما بعد تصمیم گرفتم آلبومم را در ایران تهیه و تنظیم کنم و چون تهیه‌ی این آلبوم زمان زیادی وقت گرفت به ماندنم در وطن منجر شد. شعار نمی‌دهم و غلو نمی‌کنم، به ایران برای دیدار مادرم آمده بودم ولی وابسته به خاک ایران و هموطنانم شدم.

آسرایی خاطرنشان کرد: احساس خوشحالی می‌کنم که خداوند مرا بسیار دوست داشت تا در سال های پایانی زندگی مادرم به ایران برگردم و در کنار او باشم تا در کنار هموطنانم در عرصه‌ی موسیقی فعالیت کنم.

درباره ی zahra

همچنین ببینید

مصاحبه فریدون آسرایی با روزنامه صبا

فریدون آسرایی در مصاحبه با «روزنامه صبا» : دنباله رو نیستم!

متن کامل این مصاحبه : فریدون آسـرایی؛ خواننده‌ی جریان اصلی موسیقی ایران موسوم به پاپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *