معماری
خانه / مصاحبه ها / فریدون آسرایی: با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست!

فریدون آسرایی: با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست!

فریدون آسرایی در مصاحبه با «ایسکانیوز» :

※با این قیمت دلار موسیقی برای کسی اولویت نیست!
※دانشگاه آزاد به تولید موسیقی کمک کند…


فریدون آسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره‌ی چگونگی حمایت از موسیقی در کشور ، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط کشور به گونه‌ای آشفته شده که مردم به آهنگ‌های ریتمیک علاقه نشان می‌دهند. فضای دلاری و افسارگسیخته‌ی برجام باعث شده تا مردم بیشتر به سمت آهنگ‌های شاد گرایش داشته باشند.

وی ادامه داد: فضای سیاسی و اقتصادی فعلی جامعه به گونه‌ای شده که مردم ترجیح می‌دهند برای بی‌خیالی از آشفتگی‌های روزمره آهنگ‌های شاد و ریتمیک را گوش دهند و نسبت به تولید آثار ماندگار کمتر از خود تمایل نشان می‌دهند.

خواننده‌ی آهنگ «خاطره» با اشاره به اینکه حمایت از موسیقی به دلیل اعتقادات مختلف در کشور دشوار است ، یادآور شد: در کشور ما برخی از افراد موسیقی را حرام می‌دانند و به هیچ وجه نمی‌خواهند که از این هنر حمایتی انجام شود.

آسرایی همچنین با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند در حوزه‌ی موسیقی حمایت‌های ویژه‌ای از هنرمندان داشته باشد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از همه‌ی هنرمندان در عرصه‌های مختلف موسیقی حمایت‌های ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند گروهی از هنرمندان زبده را گِردِ هم جمع کند تا بتوانند در این حوزه آثاری ماندگاری تولید کنند. این وزارت خانه در حوزه‌ی موسیقی تولیدات خاصی تا کنون نداشته است.

فریدون آسرایی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر تهیه کنندگان به موسیقی نگاه تجاری دارند، گفت: از آنجایی که نهادی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌ی موسیقی تولیدات خاصی را نداشته است، بیشتر تهیه کنندگان و خوانندگان به دنبال بعد تجاری و درآمدزایی موسیقی هستند.

آسرایی همچنین با اشاره به اینکه از نگاه درآمدزایی برخی هنرمندان نمی‌توان ایراد گرفت، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور به گونه‌ای است که نمی‌توان از افرادی که می‌خواهند درآمدزایی کنند، ایراد گرفت. آنها هم دیدگاه خودشان را دارند و حل این مشکلات با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممکن می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های گذشته در حوزه‌ی موسیقی پاپ تولیدات بسیاری نداشته است، شاید در سایر حوزه‌های موسیقی تولید داشته باشد اما در این حوزه هیچ تولیدی نداشته است.

فریدون آسرایی درباره‌ی آخرین فعالیت‌های خود، اظهار کرد: هفته‌ی قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به مدت سه شب در شهرهای مختلف ایران از جمله اراک و بروجرد کنسرت برگزار کردم.
در حال حاضر می‌خواهیم تولید یک آلبوم با ده یا یازده آهنگ را آغاز کنیم. مدیر هنری این آلبوم بهروز صفاریان است که چند آهنگ را هم تنظیم می‌کند. در این آلبوم ترانه سراهای مختلفی با ما همکاری کرده‌اند اما برای اولین بار در این آلبوم از ترانه‌ی مریم حیدرزاده استفاده کرده‌ایم.

فریدون آسرایی درباره‌ی نقاط ضعف و قدرت دانشگاه آزاد اسلامی و تأثیر این دانشگاه در ارتقای سطح فرهنگ در کشور، گفت: خود من در خارج از کشور درس خوانده‌ام و نزدیک به 5 روز ثابت به دانشگاه می‌رفتم اما با توجه به شنیده‌ها متوجه شدم که کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامی در 2 الی 3 روز در هفته تشکیل می‌شود. این موضوع تا حدودی برایم تعجب آور بود.

آسرایی همچنین به نقاط قوت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش افراد با سواد در جامعه کمک‌های بسیاری کرده تا در حال حاضر تعداد فارغ التحصیلان ما بسیار بیشتر از گذشته هستند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اجرای موسیقی در دانشگاه‌های کشور ممنوع است اما من پیشنهاد می‌کنم نهاد بزرگی مانند دانشگاه آزاد اسلامی به تولید آثار ماندگار در حوزه‌ی موسیقی به ویژه موسیقی پاپ کمک کند.

درباره ی zahra

همچنین ببینید

مصاحبه فریدون آسرایی

فریدون آسرایی: برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته‌ی خاک و مردم ایران شدم!

فریدون آسرایی در مصاحبه با «خبرگزاری میزان» : ※برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته‌‌‌ی خاک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *