معماری
خانه / اخبار / وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد!

وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد!

وقتی صداوسیما چک فریدون آسرایی را با یک امضا کمتر داد و پاس نشد!/با کریمان کارها دشوار است..!

به نقل از سایت خبری «انتخاب» :

مهدی فاطمی در متنی که با عنوانِ «وقتی واژه‌ها رنگ می‌بازند ، با کریمان کارها دشوار است» در صفحه‌ی اینستاگرام فریدون آسرایی منتشر شده ، نوشت:

آنچه سبب گردید برخی خاطره‌های تلخ و شیرین گذشته را ورق بزنم حقی بود که برای چندمین بار از یک دوست خوب و قدیمی تضییع می‌شود. نگاه تبعیض آمیز و آزار دهنده بین افرادی که طبیعتاً نباید تفاوتی با هم داشته باشند ، سکوت را ناروا می‌کند، کریمانی که کریم نیستند و خادمانی که خدمت نمی‌کنند!
گویا در این چند دهه معانی را نعل وارونه زده‌اند. این روزها هر کجا که نامی از خدمت می‌آید یقین کنید که خیانتی در راه است! این صرفا یک ادعای بی‌اساس نیست که گواه بسیار دارم که بر صداقت گفتار دلالت دارد.
سال‌ها پیش سریالی به نام «سه دونگ سه دونگ» در گروه اجتماعی شبکه پنج به مدیریت آقای ناصر کریمان تهیه شد. تیتراژ پایانی را خواننده‌ای بسیار محترم اجرا کرده بود اما مورد پسند حضرات مسئول قرار نگرفت، لاجرم کار را به فریدون آسرایی سپردند و او در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن خوانده و آن شد که هنوز هم در ذهن مخاطبان رسانه‌ی ملی باقیست. اما وقت تسویه حساب که شد همه جا زدند و سر آخر بعد از گذشت بیش از یک سال مبلغی توهین آمیز و کمتر از ده درصد توافقِ صورت گرفته پرداخت شد!
چندی بعد و در جریان برنامه‌های ویژه نوروز تلویزیون در سال 1391 به واسطه‌ی بنده از فریدون عزیز دعوت به عمل آوردند تا در برنامه‌ی سال تحویل شبکه پنج حضور یافته و به اجرای برنامه بپردازد. یادم هست که شب را از ترس اینکه مبادا خواب بمانیم تا صبح بیدار بودیم. سحرگاه و در حالی که زمستان آخرین زور سرمایش را میزد به بوستان نوروز رسیدیم. با معطلی بسیار نوبت به اجرای فریدون رسید و همچون همیشه به بهترین شکل کارش را به پایان برد. خانم تهیه کننده طبق توافق چکی را تحویل ما داد و بنا شد بعد از تعطیلات برای نقد کردنش به بانک مراجعه کنیم. چک را که به بانک ارائه کردیم به رغم داشتن موجودی پاس نشد چرا که یک امضا کم داشت! دوستان عامدانه چک را ناقص تحویل داده بودند و وقتی اعتراض کردیم گفتند حاضرند نیمی از مبلغ چک را بپردازند! آنجا هم رد پای مدیر محترم گروه اجتماعی شبکه پنج یعنی آقای ناصر کریمان در میان بود چرا که بارها برای حل موضوع از ایشان تقاضای رسیدگی کردیم اما گویی شخص ایشان بیشتر از تهیه کننده اصرار به قلع و قمع رقم توافقی داشتند! و جالب اینکه این بار و در جریان جشنواره به اصطلاح مردمیِ سین سیما تیتراژ وقتشه و نوروز فوتبالی با صدای فریدون آسرایی در جای اول و سوم قرار می‌گیرد اما علی‌رغم حضور وی در مراسم پایانی و دریافت تندیس و لوح جشنواره ، از پرداخت جایزه نقدی سر باز می‌زنند! دبیر این جشنواره هم کسی نیست به جز ناصر کریمان که مدعی ست جایزه نقدی تنها به منتخبین حاضر در اختتامیه پرداخت می‌شود در حالی که جایزه فریدون حی و حاضر در سالن را نمیدهند اما نمایندگان مهران مدیری و احسان علیخانی بطور نیابتی جوایز آنها را دریافت می‌کنند!
چند ماه پیگیری از طریق مدیریت شبکه نسیم و دکتر میرباقری معاون سیما نیز حاصلی جز دروغ پراکنی ندارد.
اگر به دنبال دلیلِ از چشمِ مردم افتادن رسانه‌ی ملی هستید راه دوری نروید تا کریمان و کریمان‌ها پُست‌های مهم و کلیدی چنین سازمان معتبری را در اختیار دارند هنرمندان واقعی تمایلی به حضور در تلویزیون نشان نخواهند داد. تلویزیونی که کریمان و مجریان مورد علاقه او را در خود دارد عاقبتی جز بر ملا شدن فساد مالی مطرح‌ترین چهره‌های خود نخواهد داشت! تلویزیونی که مدیرش پاسخ درستی به یک احقاق حق طبیعی نداده و به آرا مردمی احترام نمی‌گذارد همان بهتر که لانه‌ی کرکس‌ها باشد تا آشیانه‌ی عقاب!

سید مهدی فاطمی – روزنامه نگار

منبع: سایت خبری «انتخاب»

درباره ی zahra

همچنین ببینید

مهدی جاوید بازیکن تیم ملی فوتسال ایران پیراهن جام جهانی خود را به فریدون آسرایی تقدیم کرد…

مهدی جاوید ، آقای گل و بازیکن ملی‌پوش فوتسال ایران پیراهن خود در جام جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *